Menu:

Dárky pro motorkáře

Jízda na motocyklu je jedním z naprosto nezapomenutelných zážitků. Rychle ubíhající asfalt silnice společně se svistem větru v uších, to jsou vjemy, které běžně na silnice nezažijete. Zvláště, pokud zvolíte jako dopravní prostředek váš automobil. Oproti autu ale máte výrazně méně bezpečnostních prvků a proto je třeba se vhodně přinejmenším obléci. Základem je rozhodně kvalitní kožená kombinéza a boty na motorku, které zajistí pevné držení nohy a s tím spojené ovládání motorky. Jak je všeobecně známo, na motorce se totiž používá k přeřazování a brzdění nohou. A velmi těžko se vám bude řadit v plážových šlapkách. Takovým jednáním hazardujete nejen se svým životem, ale také s životy ostatních účastníků silničního provozu. Nedílnou součástí výbavy, která však je ze zákona jedinou povinnou, je helma.

Kvalitní ochrana hlavy je při případné dopravní nehodě tím jediným, co může být mezi vaší hlavou a tvrdou dlažbou či asfaltem. Rozhodně se nevyplatí na tomto bezpečnostním prvku šetřit a je vhodné vyhledat autorizovaný obchod, který nabízí právě certifikované moto přilby. Můžete totiž pořídit i helmu necertifikovanou, její kvalita ovšem může být jakákoliv. A jen těžko vás ochrání přilba, která se při prvním nárazu na tvrdou zem rozštípne jak ořechová skořápka. Na takových věcech prostě není vhodné nikdy šetřit, protože si pár ušetřených tisíc můžete v lepším případě vyčítat do konce života.

Spoustu zajímavých rad a zkušeností můžete čerpat na internetu, který nabízí skutečně nepřeberné množství informací, které vám mohou výrazně usnadnit život, případně vás ušetřit nepříjemných zážitků nebo dokonce vážných zranění. Zajímavé stránky jsou například http://www.maxrpm.cz/, kde naleznete rady od skutečných odborníků. Dalším zdrojem informací mohou být názorová fóra, do kterých píší běžní uživatelé a jsou tak zdrojem informací přímo obyčejných lidí, kteří mohou řešili naprosto stejné problémy, jako právě řešíte vy. S časovou odezvou však našli řešení, které vy najdete jako na stříbrném podnose právě na internetovém fóru. Pokud tedy zvažujete motocykl, zaměřte se nejdříve na teorii, která se sice může zdát nudná, nicméně vás může výrazně posunout k bezpečné jízdě.

22. 02. 2013