Menu:

Kapradiny jako dárek

Blíží se narozeniny Vašeho dědečka a ráda byste ho tentokrát potěšila něčím, co by mu skutečně udělalo radost? Splňte mu jeho tajný sen a pomožte mu vybudovat na zahradě přírodní skalku s rybníčkem, jejichž chloubou budou kapradiny z internetového zahradnictví Rosteto.

Kapradiny, jak již napovídá jejich název, patří ke kapraďorostům. Některé z nich představují byliny, v některých tropických oblastech rostou i stromovité druhy. Kapradiny se v přírodě začaly objevovat již v období spodního devonu. K úspěšnému pěstování kapradin Vám postačí najít dostatek vlhkého místa pro jejich pěstování. Blahodárně na ně působí také polostín. V pozdějším věku u mnoha kapradin dochází ke schopnostem jak mrazuvzdornosti, tak odolnosti vůči suchu. U stálezelených kapradin po tužších zimách může dojít k opadání listů.

Jsou-li kapradiny v dobré kondici, můžete dojít k jejich obnově. Staré listy, které sice hýří zelenou barvou, avšak jsou nějakým způsobem poškozeny, doporučuje internetové zahradnictví Rosteto na začátku jara seřezat. Tímto procesem je možné docílit podpory růstu nových listů. V zimním počasí v obdobích tuhých mrazů se taktéž doporučuje kapradiny zahrnout sněhem, případně zasypat sněhem. Více informací o pěstování kapradin naleznete na této webové adrese www.bambusy.cz. Velmi oblíbenou kapradinou je zejména netík dlanitý, latinsky zvaný Adiantum pedatum. U této kapradiny je nutné na jaře odstranit případnou odumřelou hmotu. V nabídkovém katalogu internetového zahradnictví najdete také kapradinu řasnatou, osinkatou i laločnatou. 

31. 10. 2014