Menu:

Překvapte tandemovým seskokem

Máte v rodině dobrodruha, který rád vyhledává adrenalin? Nebo byste rádi darovali něco skutečně originálního? Potom neváhejte a pořiďte svým blízkým nebo kamarádům tandemový seskok padákem. Na tento jedinečný zážitek jistě budou vzpomínat celý život.

A co takový tandemový seskok obnáší? Každý uchazeč se na zemi zúčastní proškolení a shlédne instruktážní video. Poté se seznámí se svým tandempilotem, oblékne si kombinézu a jakmile dle rozvrhu najde jeho čas, společně s tandempilotem a dalšími tandemy nasedne do letadla a vystoupá do výšky 4000 metrů. Během zhruba 10 minutového letu letadlem je uchazeč pevně připoután na hruď svého parašutisty a jakmile dostane signál, zaujme základní pozici pro výskok. Následuje let volným pádem trvající přibližně 50 sekund a po otevření padáku vyhlídkový let na padáku v délce 10 minut. Během této chvíle může být účastník vyzván k ovládání padáku. Od tohoto momentu lze také vesele komunikovat s tandempilotem.

Tandemové seskoky mohou být za příplatek natáčeny na kameru nebo si lze nechat udělat sadu fotografií zkušeným parašutistou kameramanem. Video je poutavě sestříháno a ozvučeno a obsahuje přípravu na samotný tandemový seskok, volný pád, let na padáku i přistání. Fotografie jsou vypáleny na CD a jsou krásnou vzpomínkou na celý zážitek.

Tandemový seskok lze zakoupit přes internet v podobě dárkového poukazu, na který můžete uvést jméno obdarovaného a přidat osobní přání. Poukaz je možno proměnit za seskok na některém z vybraných letišť. Nejčastěji se skáče v Příbrami, Kolíně, Kunovicích nebo České Lípě, a to od jara do podzimu. Darujete-li tedy tandemový seskok jako vánoční dárek, obdarovaný má dostatek prostoru ho vyčerpat.

18. 10. 2012