Menu:

Udělejte radost Vaším dětem výletem do Moravského krasu

Letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a do jejich konce zbývá měsíc a pár hodin k tomu. To je ideální příležitost k tomu dopřát si prodloužený víkend nebo týdenní dovolenou v malebném prostředí Moravského krasu. Ubytovat se můžete za příjemnou cenu v ubytování Moravský kras.

Ubytování Moravský kras láká k pohodovým dnům na jižní Moravě

Hotel Probe disponuje osmdesáti pokoji s vlastním sociálním zařízením a je tak vhodným řešením také pro ty, kteří chtějí strávit pohodové dny volna se svými přáteli nebo s některými dalšími členy rodiny. V hotelu se nachází také restaurace, kterou můžete využít ke stravování. O volném ubytování se můžete informavovat zde www.hotelprobe.cz. Z ubytování Blanskobudete mít skvělý výchozí bod pro Vaše výlety v okolí města Blanska. Nyní v létě lákají především jeskyně Moravského krasu k bližšímu poznání, kde můžete shlédnout krásnou krápníkovou výzdobu, dozvědět se mnohé zajímavosti o tamějším kraji i se schovat před horkými paprsky sluníčka. Obyvatelé města Blanska doporučují především návštěvu Punkevní jeskyně, kde se dostanete až na dno propasti Macocha a na člunech můžete plout po podzemní říčce Punkvě.

Kam na výlet v okolí Moravského krasu?

Okolí Moravského krasu však nejsou pouze Punkevní jeskyně, jeskyně Balcarka, Kateřinská jeskyně a další, nýbrž zde můžete obdivovat také umění sochaře Stanislava Rolínka. Ten v nedaleké obci Rudka vytvořil přírodní galerii. Postupně zde vytesal jezdeckou sochu sv. Václava, osmnáct blanických rytířů i obří sochu prvního československého prezidenta Tomáše Garuqua Masaryka. Ze sochy se dodnes bohužel dochovaly pouze veliké boty na podstavci, nicméně i tak stojí za vidění. S dětmi můžete zavítat do Westernového městečka v Boskovicích a shlédnout tak například divadelní představení odehrávající se mezi kovboji a indiány.

31. 07. 2018